Květnový pobyt u koní pro dospělé


Termín: 4.-8.5.2018
Nástup:: 4.5. večer
Odjezd:: 8.5. po obědě
Cena: 4000Kč/osoba

O nás

Stáje Štětice se nacházejí v malebné krajině jižních Čech nedaleko Písku a Strakonic.

Chováme zde koně plemene hafling a nejen to.

V současné době se ve stájích nachází přibližně 40 koní převážně plemene hafling a na jaře stádo zpestří 3 čerstvě narozená hříbátka. Je možné, že budete zrovna u toho. Toto plemeno bylo pro účely turistické stáje vybráno zcela záměrně- milá a vstřícná povaha, pracovitost, menší vzrůst, odolnost a v neposlední řadě i pěkný vzhled a pohodlné chody. To vše činí haflingy těmi nejvhodnějšími koňmi pro děti a začátečníky, ale uspokojí i zkušené jezdce.

Koně jsou využívaní především pro turistiku, tábory a veřejné akce- svatby, vodění či slavnostní průvody.

Náplň pobytu:

Hlavní náplní pobytu pro dospělé bude samozřejmě jízda na koních. Každý den odpoledne vyrazíme na dvouhodinovou vyjížďku do přírody. Jezdci budou rozděleni do skupin podle zdatnosti. Dopoledne se dozvíte něco k jezdecké teorii, něco o jezdecké výbavě a krmení koní. Můžeme také vyzkoušet jízdu bez sedel a jízdu zručnosti na místním cvičišti. Ranní ptáčata mohou pomáhat při krmení zdejších zvířátek, což je výborný relax a balzám na nervy. Jezdci se budou aktivně účastnit přípravy koní na vyjížďku, čištění a sedlání.
Jeden večer si připravíme táborák a opečeme buřty či klobásky. Zpěv s kytarou je samozřejmostí, proto všichni kdo hrají na kytaru či jiné nástroje, nenechejte je doma ležet zapomenuté. Součástí pobytu je i soutěžní odpoledne o ceny. Vše záleží na domluvě a na počasí, takže program budeme řídit podle toho, jak bude a jak se vám bude chtít, nic není povinné. Cílem je, abyste si u nás odpočinuli a odvezli si krásné zážitky.

V ceně je zahrnuto

  • Jízda na koni 2 hodiny denně plus teorie a jízda na cvičišti
  • Strava: snídaně formou menšího bufetu, teplý oběd, teplá večeře (vařené jídlo dovážíme, snídani připravujeme pro vás na místě), káva, čaj, voda, sirup
  • Strava začíná snídaní 5.5. a končí obědem 8.5.
  • Ubytování: 4 noci v turistické ubytovně nebo dřevěné chatce, v areálu je samozřejmě sociální zázemí s teplou vodou a k dispozici je plně vybavená kuchyň a jídelna (společenská místnost)
  • Parkoviště a wifi

V ceně není zahrnuto

  • Doprava na místo a zpět
  • občerstvení v místním kiosku: točené pivo, limo, točená zmrzlina, káva z pražírny Drahonice, pizza a jiné fastfoodové pokrmy

Co s sebou

Kromě dobré nálady doporučujeme na koně nosit helmu, stačí i cyklistická, pevnou obuv a dlouhé kalhoty. V okolí Štětic se nachází cyklostezky, můžete s sebou vzít i své kolo. V areálu je možno si zahrát volejbal, nohejbal nebo fotbal na zatravněném hřišti. Hřiště je ovšem pouze domácí, neprofesiální. V případě zájmu je možné v jedné ze sousedních vesnic zamluvit hřiště profi na pořádný nohejbal či volejbal. Proto vezměte s sebou i sportovní obuv a pro případ, že nám počasí nebude přát také holinky nebo vyšší boty. Spací pytel a polštář.

Aby se pobyt pro dospělé mohl uskutečnit, je třeba zaplnit minimálně 10 míst. V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 724759880 nebo emailem: stajestetice@seznam.cz. Přihlásit se můžete na výše uvedeném telefonu nejpozději do 25. 4. 2018.Stáje Štětice - netkatalog.czJízdárny a koňské ranče - netkatalog.cz